Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý den,
nevím jak ve Vaší domácnosti, ale většina lidí, když se řekne kopračka má na mysli koprovou omáčku nic méně u nás když jsme byli malí, rodiče nám vařili kopračku, ale jako polévku. Stejně tak jak jsme ji měli rádi my jako děti, tak ji mají rádi i naše děti a my s nimi. Dnes poprvé jsem ji uvařila s hlívou. Takže další recept je:
Kopračka (polévka) s hlívou
Připravíme si :
asi 0,5 kg brambor, asi 250g hlívy, mléko, vajíčko, hrst kopru, hladká mouka na zahuštění, sůl, případně ocet na okyselení.

Do hrnce nakrájíme kopr a přidáme brambory oloupané a nakrájené na kostičky, na másle podusíme hlívu a až na konec ji osolíme, necháme ji vychladnout. Jakmile se nám začne vařit kopr s bramborami, přidáme hlívu, přilijeme mléko, asi hrníček a vaříme do měkka. Polévku přisolíme. Rozmícháme si trochu hladké mouky v mléce a polévku zahustíme přidáme jedno rozmíchané vajíčko a krátce povaříme. Máme hotovo a ještě můžeme podle chuti okyselit.

 

cimg0861.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stanislav Mrvík - Poděkováni

Dobrý den.děkuji za pravidelné zasílání dokonalých receptů.Kopračka je super. Na chalupě je polévka časově rychle uvařena a velice výživná.Rád bych si hlívu chtěl vypěstovat na zahradě.Mám tam 2 staré kmeny na nich se objevují houby.Mohu je naroubovat hlívou.Za radu děkuji.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Poděkováni

Dobrý den,
naočkovat hlívou již nepůjde protože je zkolonizován konkurenčními houbami.
Přeji mnoho chuťových zážitků s našimi recepty - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

vĚRA - KOPR MÁM RÁDA

MYSLÍTE, ŽE BY SE DAL POUŽÍT STERILOVANÝ KOPR? NEMUSELO BY SE KYSELIT OCTEM.......ZKUSÍM TO A DÁM VĚDĚT
JINAK DÍKY ZA VŠECHNY RECEPTY. ŠKODA, ŽE BYDLÍME DALEKO A NEMŮŽEME OD VÁS KUPOVAT HLÍVU - MOC ZDRAVÍM

Jarmila - Pochvala

Dobrý den,
Vaše recepty jsou výborné. Postupně zkouším všechny.
Děkuji a ať se daří.

 


Přihlášení


Google analytics