Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

Pište a diskutujte s ostatními na téma léčivých hub a výtažků znich.

Podělte se s ostatními o zkušenostech a léčivých účincích s jejich užíváním atd.

article preview

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dagmar - Cukrovka

Krásný večer přeji, čirou náhodou jsem objevila Vaše stránky a proto jsem se rozhodla Vám napsat. Loni mi lékařka při běžné závodní prohlídce zjistila : nedostatečnou funkci štítné žlázy, zvýšený cukr v krvi (dnes již mám kartičku s názvem - jsem diabetik), malinko zvýšený krevní tlak, plísně v těle a těžké kovy. Beru na cukrovku a štítnou žlázu léky. Můžu si objednat u Vás prášek z hlívy i přesto, že beru léky ? Nebude to užívání léků vadit, když bych chtěla užívat Váš prášek. Děkuji za odpověď.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Cukrovka

Dobrý den,
lékaři si vždycky něco musí najít, aby mohly dostávat peníze od pojišťovny a výrobců léků.
Hlívový prášek se běžně snáší s většinou běžných léků.
Po nějaké době však může být množství užívaných léků snižováno. Hlíva působí na léčbu zcela jiným způsobem než chemické léky, které většinou pouze potlačují symptomy nemocí, ale vlastní příčinu nemocí neodstraňují.
Hlíva naopak působí na základ této nemoci a odstraňuje její příčinu. Některé změny v těle způsobené nemocí jsou však již nevratné, proto je vždy lepší prevence než samotná léčba.

MarunaS - Borelióza

Dobrý den,
je možno užívat Vaši sušenou hlívu ústřičnou jako podpůrný prostředek při borelióze?
Děkuji předem za odpověď

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Borelióza

Zajisté hlívový prášek jako podpůrný prostředek při léčbě boreliózy. Posiluje především imunitu, která pomáhá lepe se vypořádat s nemocí.

Jana - Dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat účinkují léčivé houby když užívám léky na srdce na tlak , cukrovku,cholesterol. Jsem po infarktu .
Předem děkuji za odpověď.

Marta Vítová - Re: Dotaz

Dobrý den ,mohli byste mi napsat,kde v HK bych koupila vaši hlívu ustřičnou? Kam ji dodáváte? můj email:marta.vit@centrum.cz Děkuji

alice Fersterová - Poděkování

Dobrý večer,
i když jsem vaše výrobky jěště nevyzkoušela,tak jste mě nadchli tím elánem,pracovitostí a bojem s našimi zákony.Hodně Vám fandím a ráda podpořím vaše přírodní produkty než ty rádoby hlívačky z lékárny na které je větší reklama.Jsem ze Zlínského kraje a na vaše stránky jsem náhodou narazila.

Andrea - Dotaz na dávkování u dětí

Dobrý den, zvažuji zakoupit pro děti prášek z hlívy ústřičné. Zajímalo by mne, jestli Vámi doporučovaná denní dávka 4 g je stejná pro dospělé i děti? Děkuji předem za odpověď.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Dotaz na dávkování u dětí

Dobrý den,
dětem dáváme podle jejich velikosti přiměřené množství.
Při větším množství však nehrozí žádné předávkování.

Gabriela - Re: Re: Dávkování žampiónů

Miluju žampióny susené v sušičce na šipsy:-))můžu se tímto způsobem pojídání předávkovat??Je u žampiónů nějaká hranice, nebo jakoby denní dávka??Děkuji za odpověď :-)

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: Re: Dávkování žampiónů

Myslím, že není nějaká horní hranice pro konzumaci sušených žampionů.

Pavel Knytl - Re: Dotaz na dávkování u dětí

Také mě zajímá dávkování. děkuji.

KK41 - Hlíva

Miluji hlívu a v pátek jsem ji na Hájích (myslím metro) nesehnal. V pondělí jsou tam trhy, tak ji nakoupím. Ty karbanátky jsem ještě nezkusil, už se na ně těším.

JARMILA Gunther - Dřevokazné houby

Mám velice dobré zkušenosti s Hlívou ústřičnou , Jidášovým uchem Penízovkou sametonohou. Měla jsem neustále problémy s průduškami , kašel a zahlenování více jak rok . Lékař po čtyřech antibiotikách mi řekl, že jsem zdravá a to už jsem nemohla ani chodit. Začali jsme s přítelem hledat a nalezli. Ted je stále sbíráme mrazíme, vyrábíme tinkturu a používáme je do jidel

Petr Ford - Chemo

Dobrý den,mohu používat hlívu ústřičnou při chemoterapii,může mi pomoci a kolik jí mám brát?Zvýšenou dávku nebo normální dle doporučení výrobce?

Helena - Účinky

Nejen moje zkušenost: hlíva je velmi dobrá, ale také velmi projímavá!

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Účinky

Dobrý den,
projimavost je způsobena detoxikačními účinky.
Dusíkatý skelet na sebe váže toxické látky především z trávícího traktu, které se tak koncentrují a tělo se je snaží reflexně vypudit co nejrychleji z těla ven.
Je to známka toho, že Váš organismus je těmito toxiny (různá éčka, léky atd.) zanesen a potřebuje vyčistit.
Doporučuji konzumaci hlívy po menších dávkách, aby příliš nedehydrovala tělo. Za chvíli tyto obtíže vymizí.

Juro - prášek Hlívy ústřičné

Dobrý den, již několik týdnů trpím brněním v horních i dolních končetinách,zároveň i pocitem pálení kůže. Lékaři i na neurologii po všech možných vyšetřeních nevědí co mi vlastně je.Myslíte, že by mi Hlíva ústřičná mohla pomoci? Jsem jinak úplně zdráv (podle všech vyšetření)a nevím jestli to nedělají nervy v končetinách, nebo krevní oběh. To jsou ale jen mé spkulace. Jinak se cítím stále velmi unavený.Léky už žádné neberu, protože mi stejně nepomohly. Moc Vám děkuji za Váš názor, případně za zkušenost. S pozdravem Juro

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: prášek Hlívy ústřičné

Dobrý den,
na úvod upozorňuji, že nejsem lékař a informace které uvádím jsou čerpány z knih, internetu a 16-ti leté praxe v oboru pěstovaných jedlých a léčivých hub.
Mnohé léčivé účinky hub jsou vědecky dosud neprobádané, ale v praxi mne skoro denně udivují svojí účinností, že se až divím, že se zdravotnictví a farmaceutický průmysl doposud nevydal tímto směrem.
Nebyl by to však pro ně takový byznys, protože by lidé byli mnohem zdravější a zdravotní zařízení by mnohem méně vyhledávali.
Přejděme ale k vašemu problému.
Ještě než jsem dočetl celý Váš příspěvek napadl mne také špatný krevní oběh (nedostatečné prokrvování končetin) asi jako když si přeležíte nohu či ruku. Pokud, jak píšete lékaři žádnou příčinu nenašli, což se divím, protože oni si vždy na Vás nějakou nemoc najdou, je to něco co nelze přímo vědecky dokázat.
Na tomto místě může mít hlívový prášek široké pole působnosti. Především detoxikuje organismus od vnitřních nánosů toxických látek a uvolní cestu živinám a kyslíku až do té nejposlednější buňky v těle. Posiluje krevní oběh, upravuje tlak, vyplavuje cholesterol a pomáhá při lepší regeneraci organismu. Harmonizuje celkově procesy v těle a působí i tam kde by jste to ani nečekali a rozhodně by stálo zato jej vyzkoušet. Rozhodně tím nic nezkazíte. Nemá žádné negativní vedlejší účinky.
Všem, kteří se rozhodnou vyzkoušet přeji hodně zdraví a vitality do dalších let.

Marko Repa - Crohnová choroba

Dobrý den, chcem sa opýtat či máte skusenosti jako sa hliva osvedčila pri crohnovej chorobe? Priatelka "má" crohnovu chorobu a myslím si,že by jej hliva mohla pomoct.
Dakujem Vám za odpoved 


Přihlášení


Google analytics