Jdi na obsah Jdi na menu

DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

straka miroslav - ucinky hlivy a jinych hub zkousim na sobe a me rodine uz ctyri roky.

8. 9. 2013 9:23

na podzim zacnu uzivat 4 gr.prasku a celou zimu neonemocnim.vylecil jsem si problemy s krcni pateri 4 gr. prasku a asi 7 kulicek rakytniku denne.prestanou vas bolet nohy a klouby ztrati se bradavice.hlivu si ockuji na parezy v lese. ted mam nachystane spalky s lesklokorkou. sadby si mnozim sam. jinak mam vyzkousene zampiony na alergie, jidasovo ucho,cagu,klanolistku aj. rozhodne to funguje. prasek si delam sam a susim ho jak pan paseka do 40 stupnu.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: ucinky hlivy a jinych hub zkousim na sobe a me rodine uz ctyri roky.

9. 9. 2013 0:45

Děkuji za Váš příspěvek.

Petra - Hlíva ústřičná

26. 8. 2013 21:40

Hezký den,
dočetla jsem se, že hlíva může působit i antitromboticky. Měla jsem 2x hlubokou žilní trombozu, ale léky již neužívám. Ale užívám právě hlívu a hořčík. Byla jsem na kontrole a lékařka se ptala co užívám za léky, že mám tak naředěnou krev. Je opravdu možné že by to mohlo způsobit užívání koncentrátu z hlívy? (užívám ho asi 3 měsíce). Moc děkuji za radu.

Jiří Paseka - Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná

27. 8. 2013 0:36

Dobrý den,
ano hlíva působí preventivně proti tvorbě krevních sraženin.
Některé účinky má společné s hořčíkem a mohou se tak vzájemně doplňovat. Především při regulaci vysokého tlaku, snižování cholesterolu a cukrovky a působí tak i preventivně proti ucpávání cév, infarktu a mozkové mrtvici. Z našich výrobků bych Vám doporučil prášek z hlívy šetrně sušený při teplotě do 40°C, kde je zachováno maximum účinných látek jako v čerstvé. Jistě by se mohl ucházet i o značku BIO, která by však zbytečně zvyšovala cenu, která je tak pro zákazníka velice výhodná a dostupná.

Veronika - žampiony

8. 5. 2013 13:08

Dobrý den, zajímalo by mě jak dlouho trvá přibližná doba do první vlny sklizně. Děkuji za rychlou odpověď

Jiří Paseka - Žampionárna Doly - Re: žampiony

8. 5. 2013 22:48

Doba o výroby substrátu respektive od jeho zakoupení je 1 - 1,5 měsíce.
Záleží to na teplotě a včasnosti prováděné práce (pokrývání)

PS: Dotazy tohoto typu prosím pište na stránce o pěstování. Tuto stránku využijte ke sdílení zkušeností s léčivými účinky.

janabrychova - Re: žampiony

8. 8. 2013 7:53

Záleží na teplotě a vlhkosti.První vlna sklizně se dostaví cca za 2-3 týdny.

Jiří Paseka - Žampionárna Doly - Re: Re: žampiony

26. 8. 2013 23:43

Doba do první sklizně žampionů je závislá především na stavu substrátu při jeho zakoupení. Pokud v obchodě zakoupíte substrát prorostlý (minimálně 14 dnů starý) můžete sklízet po 2-3 týdnech. Pokud kupujete jako já substrát naprosto čerstvý, čerstvě osetý sadbou, je doba do 1. sklizně 1-1,5 měsíce. Nedoporučuji však dobu příliš prodlužovat (klesají výnosy).

Heřmanová Hana - Hlíva ústřičná v prášku

1. 5. 2013 11:23

Mám zájem o hlívu ústřičnou v prášku, mám rakovinu a jsem po operaci dělohy, vaječníků, uzlin od 9.5.2013 budu chodit na ozářky asi 5 týdnů.
Chtěla bych vědět jestli je pro mě hlíva vhodná a jak to mám užívat kolik si jí mám pořídit a kolik mi to bude asi stát.
Děkuji za brzkou odpověď

Jiří Paseka - Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná v prášku

2. 5. 2013 20:49

Po důkladném prostudování několika zdrojů z vědeckých výzkumů je doporučená denní dávka k léčbě rakoviny 100 g čerstvé (tepelně neupravené) hlívy nebo 5 - 10 g šetrně usušeného prášku (při teplotě do 40°C, který nabízíme jako jediní v ČR). Pokud je hlíva vařená 1 hodinu při teplotě 60°C je pochopitelné, že množství musí být až pětinásobné (více na http://karolinaloskotova.blog.cz/1001/jak-vylecit-rakovinu-podrobny-navod-zadne-prasky ). Dávka na 5 týdnů je 300 g hlívového prášku v hodnotě 540 Kč.

jana 1.7.2013 - Re: Hlíva ústřičná v prášku

1. 7. 2013 17:26

kde a za kolik mužu koupit hlivu ustřičnu v prašku? Děkuji

Foglik - Prášek hlívy

16. 3. 2013 19:21

Chci jen pár slov o prášku hlívy ústřičné,nikdy sem nedal na reklamy ty babské nakecičky a ani doktory nevyhledávám,a je to asi tak rok sem byl náhodně na vyšetření,kde mi byl změřen tlak a ejhle byl moooc vysoký,ale nějak sem nato nedbal až po čase sem začel být trochu malátnej a tak sem si změřil tlak doma a byl 191na180 a to už je skoro KO :-) a tak mě poradila známá právě tento prášek z hlívy a jelikož se známe zde s majitelem žampionárny a tak jsem se pustil do požívání prášku hlívy,jako přísadu do stravy a mohu jen říci,že cca po 2 měsících mám tlak mezi 130-140 na 85-94 a jsem velice spokojene,bez jediného prášku od lékaře jen a pouze s hlívou ústřičnou a proto ji vám všem jen doporučuji!!!ve všech podobách chutná a léčí!!! děkuji