Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

Pište a diskutujte s ostatními na téma léčivých hub a výtažků znich.

Podělte se s ostatními o zkušenostech a léčivých účincích s jejich užíváním atd.

article preview

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petr - pozivani hlivy

Dobry den,

všude čtu o blahodárném působení hlívy a musím opravdu říci, že mi moc pomohla.. Loni jsem byl stále nachlazen a měl neustále chřipku atd.. Od doby kdy si ji dopřávám jsem letošní zimu ustál bez sebemenšiho pokašlávání. Miluji však hlívu pouze v sirovém stavu. Jsem schopen spořádat i několik kousku současně. Chci se však zeptat. Všude čtu, že jen v omezené míře je dobrá syrová. Kolik je však doporučená denní dávka? syrové houby? jen opláchnuté. Díky moc

Markéta - Hlíva ústřičná

Dobrý den,prosim kolik deka hlívy se má denně sníst převařené? Děkuji

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná

Dobrý den,
podle léčitele Váni stáčí na potlačení rakoviny 100 g syrové hlívy denně. Pokud je hlíva kvalitně usušená při nízké teplotě jako ta naše stačí ř - 10 g hl. prášku. Což je množství po usušení 100 g syrové. Pokud je hlíva vařená po dobu 1 hodiny ve vodní lázni do 60°C, je třeba jí sníst alespoň 500 g. Pokud je vařená klasickým způsobem, tak se podle délky vaření většina účinných látek zničí.

Edita Junová - houba shiitake

Vážený pane Paseka,jaká je doporučená denní dávka shiitake v prášku?
Děkuji za inf.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: houba shiitake

Bylinkář Váňa doporučuje denní dávku 6 - 16 g prášku.
Používá se na posílení imunity, snížení cholesterolu a cukrovky. Dále pak na žaludeční potíže, dnu, zácpu, různé alergie, krátkozrakost, hemeroidy, hnisavé záněty, potenci, cirhóze, žloutence B, revmatismus a migréně atd. atd.

Štefanová - Alergie

Dobrý den, syn je silný alergik a v lékárně mi dopopručili hlívu ústřičnou, tak jsem mu ji zakoupila v podobě kapslí od firmy terezia .Chtěla jsem se zeptat na váš názor jestli jsme udělali dobře .Až toto využívá zakoupím hlívu v prášku od vás ale mám otázku, synovi je jedenáct let a říkáte že se prášek míchá do stravy, ale pokud syn snídá pečivo, tak mu můžu podat prášek z hlívy i na lžičce a něčím zapít? Před jídlem na lačný žaludek? Děkuji za odpověď, Štefanová.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergie

Dobrý den,
na alergie, ekzémy a astma je možná lepší spíš žampionový prášek.
Hlívový je dobrý více na imunitu, tlak, cholesterol, cukrovku, klouby, nádorová onemocnění a další.
Prášek můžete podávat samostatně i na lačno nebo i jako součást jídla. Manželka dětem prášek přidává do rozkrojeného rohlíku s máslem nebo na chleba, do polévky, omáčky salátu atd.
Důležité je, aby již prášek neprocházel tepelnou úpravou.
Kapsle bývají příliš drahé a obsahují málo prášku cca 250 mg/kapsli). Léčitel Váňa doporučuje ve své knize denní dávku hl. prášku 4 - 10 g což by odpovídalo cca množství 16 - 40 kapslí/den a to by se docela prodražilo.
V lékárně jim nejde o to, aby jste se uzdravili, ale aby jste tam nechávali co nejčastěji co nejvíce peněz. Zdravotnictví je dnes již hlavně o byznysu a vidina Vašeho zdraví pouze jeho nástrojem ke zbohatnutí.

Jiří - Re: Re: Alergie

Poslední odstavec zvýraznit a vtloukat dětem do hlavy už od útlého věku :).
Velice moudrý poznatek:)

zlatka - houba schi take

dobry den mam dotaz,muže se houba schi take pouzivat syrova do salatu?
dekuji.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: houba schi take

Ano, žampiony, hlívu i schi také je možné konzumovat za syrova, nejlépe právě do salátů. Využijí se tak na maximum účinné látky v nich obsažené.
Ne každému však jeho předsudky dovolí je takto konzumovat, těm bych doporučil náš prášek ze sušených hub.
Přeji všem hodně zdraví.

Zuzana - přebuzená imunita

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby hlíva ústřičná příliš nabudila imunitu až negativním způsobem. Užívám ji poměrně dlouhodobě a nemůžu si ji vynachválit, jsem stále zdravá, ale nedávno byl u mě zjištěn antifosfolipidový syndrom, tedy moje tělo vytváří nežádoucí autoprotilátky. Děkuji za odpověď.

zdeněk - imunita

davali jsme vnukovi každý den do polévky.Za loňský rok neměl žádnou zameškanou hodinu.

Kamila - Trvanlivost

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je třeba hlívu ihned po tepelné úpravě spotřebovat nebo ji lze používat třeba i několik dní.
Děkuji moc, Kamila

Pavel - substrát pro hlívu

Můžu dát místro slámy dřevěné hobliny.
Můžete poradit.Dík.Pavel

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: substrát pro hlívu

Ano ale na správné stránce o pěstování. Zde bude Váš komentář smazán. Tato stránka je určena k diskuzi o léčivých účincích hub.

Petr - Alergická reakce

Dobrý den,

po několikadenním užívání sušené (syrové) Shiitake (Houževnatec jedlý) se u mě vyskytla alergická kožní reakce.

Vyskytují se i u Hlívy ústřičné tyto negativní reakce?

Děkuji

Petr

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergická reakce

Dobrý den,
myslím, že se nemusí zrovna jednat o alergickou reakci, ale o detoxikační účinky, stejně jako je tomu u hlívy. Detoxikační účinky se mohou projevit nejen průjmem, ale i vyrážkou či svěděním pokožky. V tomto případě se doporučuje pouze denní dávku snížit na minimum.
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Petr - Re: Re: Alergická reakce

Byl jsem s tím u kožního lékaře, šlo o velmi silnou alergickou reakci, trup jsem měl celý červený od vyrážky která se vytratila až po týdnu užívání léků.

Více zde http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=29305&ids=161

Cituji: "u osob alergických na polysacharidy může dojít po konzumaci shiitake, a to především při nedostatečném tepelném zpracování, k silnému zarudnutí kůže na trupu, končetinách a na krku, zřejmě jako reakce na polysacharid lentinan obsažený v shiitake".

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: Re: Alergická reakce

Dobrý den,
děkuji za důležité upozornění a určitě ji použiji použiji ve svých informacích o Shiitake, aby se zabránilo dalším takovýmto případům. Nicméně jste první případ se kterým se setkávám za 15 let své praxe v tomto oboru, naopak mám mnoho zákazníků, kteří na Shiitake nedají dopustit.
Shiitake původem z východu a nemusí svým složením proto vyhovovat všem Evropanům. Pro nás svým složením nejlépe hlíva, která má podobné léčivé účinky.
Přeji všem krásný a úspěšný den a hodně zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Marie Šenkyříková - Re: hlíva

Dobrý den , asi před 2-3roky , jsem si u Vás koupila několik sáčků s hlívou -prášek , jsem s ní spokojena , nyní mi dochází poslední sáček na kterém je naražen datum spotřeby do 2.7.2015 .Další hlívu jsem si chtěla objednat , ale narazila jsem na Vaše doporučení záruky 12 měsíců . Proto bych Vás prosila o objasnění , jestli jsem hlívu neměla již po 12 měs.od koupi užívat . Děkuji za odpověd Šenkyříková 


Přihlášení


Google analytics