Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE - Vaše zkušenosti s houbami o prospěšnosti na Vaše zdraví

Pište a diskutujte s ostatními na téma léčivých hub a výtažků znich.

Podělte se s ostatními o zkušenostech a léčivých účincích s jejich užíváním atd.

article preview

 

Zde je pro Vás nově otevřena stránka kde můžete psát a diskutovat s ostatními na téma "Léčivé houby".

Podělte se s ostatními o své názory a zkušenosti. Pro mnohé budou velkým přínosem a můžete tak pomoci ostatním v nepříjemných životních situacích, povzbudit a dodat jim nový elán do života.

Upozornění: Veškeré nevhodné příspěvky  (vulgární vyrazy, zcela mimo téma atd.) mohou být smazány a pisatel může být dočasně nebo trvale zablokován.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

David - Re: Crohnová choroba

Ahoj Marko,
Chronova choroba je porucha autoimun. systemu. Takze se telo brani proti sobe. proc a cim? Jednoduche. Tato nemoc je nemoc v hlavě. At zacne hlavne slecna vnitrni klid a hramonii tela, vnejsiho prostredi a duse.. Az vsechny tri atributy bude mit v poradku, tak ji to prejde. Samozrejme chlorela, hlíva a další prdukty moc pomáhaji. Ale hlavní pomoc neprijde z venčí a ani od doktorů. Pomoc musí přijít zevnitr. Žádná tableta nepomuže. Pomohou treba proti zanetu ve střeve.. Ale nevyléčí chronovu chorobu. Ta je tvorena nervovým systémem. takže pokud slecna trpí často nervy, tak to jen nemoc podporuje.

Petr - pozivani hlivy

Dobry den,

všude čtu o blahodárném působení hlívy a musím opravdu říci, že mi moc pomohla.. Loni jsem byl stále nachlazen a měl neustále chřipku atd.. Od doby kdy si ji dopřávám jsem letošní zimu ustál bez sebemenšiho pokašlávání. Miluji však hlívu pouze v sirovém stavu. Jsem schopen spořádat i několik kousku současně. Chci se však zeptat. Všude čtu, že jen v omezené míře je dobrá syrová. Kolik je však doporučená denní dávka? syrové houby? jen opláchnuté. Díky moc

Markéta - Hlíva ústřičná

Dobrý den,prosim kolik deka hlívy se má denně sníst převařené? Děkuji

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Hlíva ústřičná

Dobrý den,
podle léčitele Váni stáčí na potlačení rakoviny 100 g syrové hlívy denně. Pokud je hlíva kvalitně usušená při nízké teplotě jako ta naše stačí ř - 10 g hl. prášku. Což je množství po usušení 100 g syrové. Pokud je hlíva vařená po dobu 1 hodiny ve vodní lázni do 60°C, je třeba jí sníst alespoň 500 g. Pokud je vařená klasickým způsobem, tak se podle délky vaření většina účinných látek zničí.

Edita Junová - houba shiitake

Vážený pane Paseka,jaká je doporučená denní dávka shiitake v prášku?
Děkuji za inf.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: houba shiitake

Bylinkář Váňa doporučuje denní dávku 6 - 16 g prášku.
Používá se na posílení imunity, snížení cholesterolu a cukrovky. Dále pak na žaludeční potíže, dnu, zácpu, různé alergie, krátkozrakost, hemeroidy, hnisavé záněty, potenci, cirhóze, žloutence B, revmatismus a migréně atd. atd.

Štefanová - Alergie

Dobrý den, syn je silný alergik a v lékárně mi dopopručili hlívu ústřičnou, tak jsem mu ji zakoupila v podobě kapslí od firmy terezia .Chtěla jsem se zeptat na váš názor jestli jsme udělali dobře .Až toto využívá zakoupím hlívu v prášku od vás ale mám otázku, synovi je jedenáct let a říkáte že se prášek míchá do stravy, ale pokud syn snídá pečivo, tak mu můžu podat prášek z hlívy i na lžičce a něčím zapít? Před jídlem na lačný žaludek? Děkuji za odpověď, Štefanová.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergie

Dobrý den,
na alergie, ekzémy a astma je možná lepší spíš žampionový prášek.
Hlívový je dobrý více na imunitu, tlak, cholesterol, cukrovku, klouby, nádorová onemocnění a další.
Prášek můžete podávat samostatně i na lačno nebo i jako součást jídla. Manželka dětem prášek přidává do rozkrojeného rohlíku s máslem nebo na chleba, do polévky, omáčky salátu atd.
Důležité je, aby již prášek neprocházel tepelnou úpravou.
Kapsle bývají příliš drahé a obsahují málo prášku cca 250 mg/kapsli). Léčitel Váňa doporučuje ve své knize denní dávku hl. prášku 4 - 10 g což by odpovídalo cca množství 16 - 40 kapslí/den a to by se docela prodražilo.
V lékárně jim nejde o to, aby jste se uzdravili, ale aby jste tam nechávali co nejčastěji co nejvíce peněz. Zdravotnictví je dnes již hlavně o byznysu a vidina Vašeho zdraví pouze jeho nástrojem ke zbohatnutí.

Jiří - Re: Re: Alergie

Poslední odstavec zvýraznit a vtloukat dětem do hlavy už od útlého věku :).
Velice moudrý poznatek:)

zlatka - houba schi take

dobry den mam dotaz,muže se houba schi take pouzivat syrova do salatu?
dekuji.

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: houba schi take

Ano, žampiony, hlívu i schi také je možné konzumovat za syrova, nejlépe právě do salátů. Využijí se tak na maximum účinné látky v nich obsažené.
Ne každému však jeho předsudky dovolí je takto konzumovat, těm bych doporučil náš prášek ze sušených hub.
Přeji všem hodně zdraví.

Zuzana - přebuzená imunita

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby hlíva ústřičná příliš nabudila imunitu až negativním způsobem. Užívám ji poměrně dlouhodobě a nemůžu si ji vynachválit, jsem stále zdravá, ale nedávno byl u mě zjištěn antifosfolipidový syndrom, tedy moje tělo vytváří nežádoucí autoprotilátky. Děkuji za odpověď.

zdeněk - imunita

davali jsme vnukovi každý den do polévky.Za loňský rok neměl žádnou zameškanou hodinu.

Kamila - Trvanlivost

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je třeba hlívu ihned po tepelné úpravě spotřebovat nebo ji lze používat třeba i několik dní.
Děkuji moc, Kamila

Pavel - substrát pro hlívu

Můžu dát místro slámy dřevěné hobliny.
Můžete poradit.Dík.Pavel

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: substrát pro hlívu

Ano ale na správné stránce o pěstování. Zde bude Váš komentář smazán. Tato stránka je určena k diskuzi o léčivých účincích hub.

Petr - Alergická reakce

Dobrý den,

po několikadenním užívání sušené (syrové) Shiitake (Houževnatec jedlý) se u mě vyskytla alergická kožní reakce.

Vyskytují se i u Hlívy ústřičné tyto negativní reakce?

Děkuji

Petr

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Alergická reakce

Dobrý den,
myslím, že se nemusí zrovna jednat o alergickou reakci, ale o detoxikační účinky, stejně jako je tomu u hlívy. Detoxikační účinky se mohou projevit nejen průjmem, ale i vyrážkou či svěděním pokožky. V tomto případě se doporučuje pouze denní dávku snížit na minimum.
Přeji krásný a úspěšný den - Jiří Paseka Žampionárna Doly.

Petr - Re: Re: Alergická reakce

Byl jsem s tím u kožního lékaře, šlo o velmi silnou alergickou reakci, trup jsem měl celý červený od vyrážky která se vytratila až po týdnu užívání léků.

Více zde http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=29305&ids=161

Cituji: "u osob alergických na polysacharidy může dojít po konzumaci shiitake, a to především při nedostatečném tepelném zpracování, k silnému zarudnutí kůže na trupu, končetinách a na krku, zřejmě jako reakce na polysacharid lentinan obsažený v shiitake".

Jiří Paseka Žampionárna Doly - Re: Re: Re: Alergická reakce

Dobrý den,
děkuji za důležité upozornění a určitě ji použiji použiji ve svých informacích o Shiitake, aby se zabránilo dalším takovýmto případům. Nicméně jste první případ se kterým se setkávám za 15 let své praxe v tomto oboru, naopak mám mnoho zákazníků, kteří na Shiitake nedají dopustit.
Shiitake původem z východu a nemusí svým složením proto vyhovovat všem Evropanům. Pro nás svým složením nejlépe hlíva, která má podobné léčivé účinky.
Přeji všem krásný a úspěšný den a hodně zdraví - Jiří Paseka Žampionárna Doly. 


Přihlášení


Google analytics